Biegówkowa Masa Krytyczna na Bemowie.
Image1 Image2 Image3 Image4
Start
Biegówkowa Masa Krytyczna na Bemowie. Email

Bemowo zdjecie w tle masa 851x315 2014 bemowo

Serdecznie zapraszamy na Biegówkową Mase Krytyczną, w której czynny udział bierze nasza firma. Już w sobotę (1 lutego) o 16:00 specjalne zajęcia z instruktorem Łukaszem Kacprzakiem. Zbiórka przed sklepem MGBsport przy ulicy Konarskiego 8. Specjalnie na tą okazję zostanie przygotowany tor narciarski. Osoby chcące wypożyczyć sprzęt prosimy o kontakt 501123779! Wszyscy uczestnicy będą brali udział w losowaniu nagród!!!

 


Biegówkowa Masa Krytyczna, 1-2. lutego 2014

 

Już w najbliższy weekend Bieg Piastów może stracić miano największej narciarskiej imprezy biegowej w Polsce. W sobotę i niedzielę miłośnicy biegania na dwóch wąskich deskach spotkają się w 31 miejscach w całej Polsce na szkoleniach, zawodach i rajdach organizowanych w ramach Biegówkowej Masy Krytycznej.

 

Biegacze w stolicy będą mieli do wyboru zajęcia z instruktorami na Bemowie, Bielanach, Choszczówce, Targówku i w Międzylesiu, wspólnie bieganie po trasie nad Wisła i po Lesie Kabackim, rajd przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, zawody na hipodromie w Wesołej, a nawet... zabawę karnawałową na biegówkach na Młocinach. Atrakcji nie zabraknie też w innych miastach. W Karpaczu uczestnicy Masy pobiegną bulwarem w centrum miasta. W Łodzi zgromadzą się na pierwszej w tym mieście trasie biegowej w Parku na Zdrowiu. W Garwolinie i Toruniu odbędą się zawody biegowe dla amatorów. Z kolei organizatorzy z Mazur, Kaszub, Podlasia, Podhala i Beskidu Wyspowego zapraszają na rekreacyjne bieganie wśród łąk, pól i lasów.

 

Wszystkie spotkania będą miały kilka wspólnych elementów, m.in. liczenie narciarzy i wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Dodatkowo wśród ich uczestników zostaną rozlosowane upominki. Relację z tego losowania można będzie śledzić 2 lutego o godzinie 18.00 na stronie https://facebook.com/tnbiegowki.

 

Spotkania w ramach Biegówkowej Masy Krytycznej są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Jedynie w przypadku niektórych zajęć z instruktorami wymagane są wcześniejsze zapisy. Organizatorzy zapewniają też możliwość odpłatnego wypożyczenia nart. Pełną listę miejsc, w których pojawi się Masa, i dane kontaktowe do organizatorów można znaleźć na stronie internetowej:

http://www.tnbiegowki.pl/Aktualnosci/biegowkowa-masa-krytyczna-zaproszenie.html

oraz na

https://www.facebook.com/events/1407535949494810

 

Pomysłodawcą Biegówkowej Masy Krytycznej jest Towarzystwo Narciarskie ?Biegówki?, które, działając jako organizacja pożytku publicznego, zajmuje się upowszechnianiem narciarstwa biegowego w Polsce. Celem Masy jest zgromadzenie pod wspólnym szyldem jak największej liczby narciarzy na terenie całego kraju, aby poprzez wspólną zabawę:

 

* udowodnić, że narciarstwo biegowe da się uprawiać niemal wszędzie

* pokazać władzom samorządowym oraz sponsorom, że warto wspierać rozwój narciarstwa biegowego

* docenić wysiłki organizatorów tras i wydarzeń związanych z narciarstwem biegowym.

 

 

Polecane

Dowiesz się pierwszy!