BC 1600
Image1 Image2 Image3 Image4
BC 1600 Email

 

bc1600 01Alpina BackCountry BC 1600 to but dla wielbicieli długich wędrówek poza wyznaczoną trasą, niezawodny w ekstremalnych warunkach. Fantastyczne parametry jakościowe sprawiają, że model ten cieszy się dużą popularnością w Skandynawii. Wykonany z jednego kawałka skóry o grubości aż 3 mm doskonale sprawdza się w górskim terenie. Ciepły, wytrzymały i komfortowy.

Świetna izolacja oraz ocieplenie Thinsulate skutecznie chronią stopę w bardzo zimnych warunkach, a membrana Alpitex zwiększa odporność buta na przemoczenie, nie zmniejszając jego oddychalności. Przód buta wzmocniony kevlarem zabezpiecza przed ostrym, wielokrotne zmrożonym śniegiem. Wymienna wkładka o anatomicznym kształcie jeszcze lepiej dopasowuje się do stopy, zapewniając wygodę podczas poruszania się w każdym terenie. 

Szczegóły

KOD: 5183-1
CHOLEWKA: Skóra 3,0 mm
WNĘTRZE: Alpitex membrana + skóra

OCIEPLENIE: Thinsulate
PODESZWA: NNN BC
PRZEZNACZENIE: Poza szlakiem


Technologia

Kliknij na wybrany termin, by dowiedzieć się więcej... 

system szybkiego sznurowania Wygodny system szybkiego sznurowania umożliwia błyskawiczne i trwałe zawiązanie buta. Dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom, wystarcza jedno pociągnięcie za sznurówki, by precyzyjnie dopasować but na całej długości sznurowania.   

thinsulate Nowoczesny, bardzo lekki i wytrzymały materiał Thinsulate zapewnia butom Alpina jeszcze lepszą izolację termiczną. Odporny na wilgoć i oddychający, odprowadza pot na zewnątrz, utrzymując jednocześnie komfortową ciepłotę wewnątrz buta. Dzięki temu można swobodnie wędrować na nartach nawet w najbardziej siarczyste mrozy. Warto pamiętać, że odpowiednie skarpetki wspomagają działanie izolacji Thinsulate. 

alpitex alpinaOddychająca i wodoodporna Membrana Alpitex odprowadza wilgoć z wnętrza buta do kolejnych warstw, uniemożliwiając jednocześnie przedostanie się jej do środka. W rezultacie stopy dłużej pozostają suche. Zachowanie suchego wnętrza buta podczas zimowych wycieczek jest szczególnie ważne, gdyż wilgoć i niska temperatura zwiększają odczuwalność mrozu, a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do odmrożenia stóp. 

anatomiczna wkladka

Wewnętrzna wkładka o anatomicznym kształcie została zaprojektowana tak, by utrzymywać i wspierać naturalne łuki stopy. Umożliwia to znacznie dłuższe, w pełni komfortowe używanie butów. W niższych modelach stosowana jest wymienna wkładka piankowa. Modele wyższe mają dodatkowo specjalnie wyprofilowaną wewnętrzną warstwę podeszwy, która zapewnia idealne dopasowanie do każdego kształtu stopy. 

obudowa ochronna na palceZimą palce stóp narażone są na urazy znacznie bardziej niż pięty, dlatego w modelu backcountry Alpiny zastosowano tzw. "pudełko", czyli wykonaną z kevlaru dodatkową warstwę zabezpieczającą przednią część buta. Jest to doskonała ochrona podczas wędrówek poza wyznaczonymi trasami, gdy ostre krawędzie wielokrotnie zmrożonego śniegu mogą zniszczyć but, zaś poruszanie się w głębokim śniegu sprawia, że jest on ciągle w niskiej temperaturze. 

miekkie zgiecieTwardość butów związana jest ze sztywnością podeszwy. Dla początkujących zalecane są modele miękkie, zapewniające komfort poruszania się. Bardziej doświadczeni biegacze preferują buty o średniej twardości, która minimalizuje skręcenia podeszwowe podczas zjazdów w kopnym śniegu, a jednocześnie jest na tyle elastyczna, że nie wymaga dodatkowej energii podczas turystycznego poruszania się poza trasą. 

skora 1But wykonany ze skóry naturalnej jako jedyny zachowuje swoją trwałość i sztywność w bardzo niskiej temperaturze. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio o niego dbać, zabezpieczając go przed nadmiarem wilgoci na cholewce. Dzięki temu but zapewni komfort biegania przez niejedną zimę.   

 
 

 

Polecane

Dowiesz się pierwszy!